
A bejáratnál reformkori ruhába öltözött diákok Jókai-idézeteket osztogattak az érkezőknek. Jobbra Mayerné Pátkai Tünde igazgatóhelyettes
Fotó: Laskovics Márió/Napló
Az iskola vallási jellegén, illetve művészeti szakjain túl hangsúlyozta, hogy a következő tanévtől nyelvi előkészítő, valamint természettudományos osztályokat indítanának, továbbá újdonságként bevezetnék a robotikát is.
Mayerné Pátkai Tünde igazgatóhelyettes elmondta, a Refi az az iskola, ami megtanítja a közösségét ünnepelni, s Jókait idézve: arra való, hogy Istennek, hazának, tudománynak szentelje életét, a falai közt folyó munkát, a tanárok és diákok közös tevékenységét. E szellemiségben dolgoznak minden nap, valamint tervezték meg a szombati napot. Hozzátette, hogy októberben tudományos Jókai-konferenciát tartottak, a 488 perces rendezvény pedig méltó lezárása részükről a városi Jókai-emlékév programsorozatának.

Baráth Julianna igazgató köszöntőjében szólt az iskola képzési rendszeréről
Fotó: Laskovics Márió/Napló
A bejáratnál reformkori ruhába öltözött diákok Jókai-idézeteket osztogattak az érkezőknek. A délelőtti nyitott órákon szó esett Jókai Mór életéről és koráról, pápai emlékeiről, A kőszívű ember fiai című regény egy részletére diákok színházi táncos-szöveges koreográfiát, jelenetet adtak elő, a képzőművészeti tagozatos tanulók Jókai egy regényhősét rajzolták meg, továbbá egy végzős osztályban feldolgozták az író Vándoroljatok ki című esszéjét, és volt táncház is.

A tornateremben A kőszívű ember fiai című regény egy részletére diákok színházi táncos-szöveges koreográfiát, jelenetet adtak elő
Fotó: Laskovics Márió/Napló
Mayerné Pátkai Tünde megjegyezte, Jókai nehéz olvasmány a mai diákoknak, ezért az egyik irodalomórán két levélrészlet által a kivándorlás szempontjait vették górcső alá, hogy mit üzenhet a modern peregrinusoknak, az Erasmus-programban résztvevő, vagy épp a megélhetési kivándorlás miatt külföldre elmenő fiataloknak a honvágy, hazaszeretet, hűség.

A díszterem előtt jótékonysági süteményvásár volt
Fotó: Laskovics Márió/Napló
Ebédre stílszerűen Jókai-bablevest kínáltak. Délután előadás és beszélgetés hangzott el Jókai utolsó szerelméről, Nagy Belláról, majd Az aranyember című filmadaptációt vetítették le, a könyvet és a filmet összevető felvezető gondolatokkal. Végül fáklyás felvonulást rendeztek, a városi Jókai-emlékévben szerepet vállalt intézmények és egyesületek képviselőinek részvételével, a Jókai-emlékszobortól a Klára-házig, ahol teológus hallgatók olvasták fel Jókai Melyiket a kilenc közül? című karácsonyi novelláját, majd adventi énekléssel, illetve este diákbállal zárult a Jókai-nap.